MEAN WELL RSP-3000-48 Enclosed Switching AC-to-DC Power Supply, Single Output, 48V, 0-62.5A, 3000W, 2.5" H x 7.0" W x 10.9" L
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
19
quantity
Product details
Category
The product type is Mean Well RSP-3000-48 Enclosed Switching AC-to-DC Power Supply, Single Output, 48V, 0-62.5A, 3000W, 2.5" H x 7.0" W x 10.9" L. Made in China and manufactured by Mean Well.
  • Output connector type - lug terminal female
  • Input voltage (vac) 180 to 264
  • Minimum isolation voltage - 3000V